Kilka słów o mnie

Cześć,

jestem Agnieszka.

Fotografuję codzienność. Koncentruję się na dokumentalnej fotografii rodzinnej oraz dziecięcej, robię sesje naturalne „dzień z życia”. W trzecie urodziny moich bliźniaczek dała znać o sobie tęsknota za zdjęciami z ich porodu, które nie powstały. Tego dnia zaczęłam przygodę z fotografią porodową.

Natychmiast rozpoczęłam poszukiwania rodzin chętnych do tego, bym zapisała dla nich najpiękniejszą pamiątkę  z dnia, który zmienił ich życie. Obecnie moja praca to połączenie dwóch miłości: macierzyństwa i fotografii.

Przede wszystkim jestem mamą czworga dzieci. Odkąd pojawiły się w moim życiu, jestem w bezustannym, stałym procesie na krawędzi świadomości oraz ekstremalnie wyostrzonej intuicji. Dzięki nastolatkom bez przerwy odtwarzam film z mojej własnej, tak niedawnej przecież, młodości i rewiduję siebie i nas jako produkty kultury. Dzięki kilkulatkom jestem wciąż blisko naturalnej radości płynącej z natury, która jest jednocześnie moją największą inspiracją.

Mam córki, moja siostra ma córki, może nasze córki będą miały córki.

Sama mam piękne doświadczenia porodowe
i jestem kompetentna, by snuć wątek porodowy.

Chcę zdjęciami porodowymi puścić także pozytywny przekaz dla przyszłego pokolenia, dlatego jednocześnie prowadzę projekt porodowy, który miał swój pierwszy mały finał w wystawie na Festiwalu Mama Gathering w lipcu 2019 r. Docelowo pragnę wydać fotoksiążkę o porodach.

Mieszkam i pracuję w Warszawie, fotografuję także w okolicach.

 

Fotografia porodowa – moim głosem w mediach 

Do obejrzenia w telewizji

Do posłuchania w podcaście

Do poczytania – wywiady w prasie i internecie

Prelekcja na konferencji Family Unposed 2020

Kontakt ze mną

e-mail: a@mocarska.pl
mobile +48 609637138